Küp Şeker Kuruma Döner Fırınları
Küp Şeker Kuruma Döner Fırınları
Küp şeker kurutma DÖNER FIRINI DF-2002 Türkiye de ilk defa 1999 yılında KARADUMAN Makinenin uzman ar-ge ekibi tarafından tasarlanıp geliştirilen son teknoloji ve mükemmel işçiliğin ürünü bir makinedir. Döner Fırın sayesinde şeker üreticilerine çeşitli seçenekler sunulmuştur. Küp şeker kurutma DÖNER FIRINI DF-2002 ile komple tesis 15 m de üretim tamamlanır. Döner Fırın ile yerden tasarruf özel olarak dikkate alınarak küpler aşağıda belirtilen şekilde kurutulabilinir.
Elektrikli ısıtma yolu ile • Buharlı ısıtma yolu , ısı eşanjörü ile Her iki sistem de bir enfraruj hatla kombine edilmiş şekildedir. Kesintisiz olarak çalışan paslanmaz çelik taşıma bandı düzenli aralıklarla otomatik olarak temizlene bilinir. Teknolojinin son ürünlerinin kullanıldığı tamamen 304 paslanmaz çelikten imal edilmişdir. Bu sistemle şeker üreticileri yerden tasarruf ve elektrik tuketimini yarıya indirmişlerdir.
Genel Özellikler
Küpler presleme makinasından çıkıp düzgün sıra halinde 304 kalite paslanmaz çelik hasır bant'ta düşer. Bant küp şekerleri Döner Fırın odasına düzgün sıra halinde girer. Odanın her tarafı kapalı ve yalıtılmış olduğundan ısı kaybı önlenir. Küp ler oda içersinde yaklaşık 50 m dolaşarak aşağıya iner. Küplerin özel bir sistemle nemleri %90 alınmış olur. Küpler paketlemeye veya dökmeye gider.

Montaj

Makina kurulumu teknik ekibimiz tarafından ekstra bir ücret talep etmeksizin, tarafınızdan gerekli fabrika şartlarının sağlanmasını müteakip max. 2 gün içerisinde tamamlanacaktır.

Teslim Yeri

Ankara OSTİM fabrikasıdır.

Gerekli Fabrika Şartları

Fabrikaya makinanın girişi için en az 2 m genişliğinde 2 m yüksekliğinde giriş kapısı İçeride nemli şekerlerin kurutulmasından ve çeşitli nedenlerden dolayı oluşacak nemli havayı dışarıda atabilecek basit bir havalandırma sisteminin olması. Gösterilen makine ve elektrik panosuna 380 V 50 hz. elektrik sağlanması. Fabrikada montaj sonrası 24 saatlik deneme üretimi için gerekli ham madde ( şeker, kutu, tutkal, vb.) stoğunun bulunması.

Teslim Süresi

Siparişin onaylanması ve peşinatın ödenmesini müteakip ay.

Garanti

Tesisimiz işletmeye alındığı tarih mukabili 4 yıl garantimiz altındadır .

Paketleme

Firmamız tesisinde tarafımızdan gerçekleştirilecektir .

Operatör Eğitimi

Firmanızca belirlenen en az 2 vasıflı kişiye 1 aylık eğitimi ücretsiz verilicektir.

Önemli Hatırlatmalar

Fiyatlarımız OSTİM Tesisimiz teslim fiyatıdır. • Makine sandıklarının açılması tarafımızdan yapılacaktır. Dolayısıyla sadece sandıkların kurulacağı yere taşınması tarafınız sorumluluğundadır. • Yükümlülükler bölümündeki şartların sağlanmamasından veya öngörülen süreler içersinde temin edilmemesinden dolayı kaynaklanan her türlü sorumluluk müşteriye aittir.

Garanti Şartnamesi

1. Makina kuru , yağdan ve nemden arındırılmış 2. Makinanın yanlış kullanımı sonrası meydana gelen durumlar garanti kapsamına dahil edilmez. 3. Makinaya monte edilmiş olan periyodik yağlama ve yağ değişim tablosunda gerekli yağlama yapılmalıdır. 4. Üretici firma tarafından belirtilen bakımlar düzenli olarak yapılmalıdır. 5. Makinede kullanılan yedek parçaların KARADUMAN Makine dışındaki herhangi bir üreticiden temini ve sisteme montajı garantiyi ortadan kaldırır. 6. Makinanın işletmeye alınması, tamiri, değişikliği KARADUMAN Makine teknik ekibi tarafından yapılır. Yukarıdaki şartların sağlanması koşuluyla komple tesis işletmeye alım tarihinden itibaren 4 yıl süreyle garantimiz altındadır.

Sayfa Başına Dön

Teknik Özellikler
Band Ebadı
Verilen ölçüye göre belirlenecek
Makina Genişliği
4m
Makina Uzunluğu
Komple tesis uzunluğu 15 m
Kapasite
12.500-25.000 ton/gün
Makina Yüksekliği
3m
Makinanın Kullanılacağı Alan
Tozsuz ve hijyenik ortam
Tavsiye Edilen Isı Sistemi
Elektrikli ısıtma sistemi
Top.Elektirik Bağlantısı
12 kw
Mak.Elektirik Tüketimi
10 kw ( ort )
Şeker Besleme
Otomatik ayarlı
Ana Motor Kontrol
Elektronik Hız Kontrol
Politikamız sürekli gelişim ve ilerlemedir. Bu nedenle mevcut bilgileri önceden haber vermeksizin değiştirme hakkımız saklı tutulmaktadır.

Sayfa Başına Dön